Spotkaliśmy się w tym tygodniu po raz ostatni przed Świętami. Po przywitaniu w kole, tak jak ustaliliśmy na poprzednich zajęciach, zabraliśmy się za wykonanie wielkanocnych ozdób.

P1220031

Na początek z plastikowego kubeczka i talerzyka zrobiliśmy zająca. Z kartonu wykonaliśmy mu uszka, a oczka i wąsiki z gotowych materiałów. Następnie dno talerzyka wyłożyliśmy watą, na której po polaniu wodą dzieciaki posiały rzeżuchę.

 

P1220033

 

 

                                                         P1220036

Kolejna praca to kartonowy kurczak. Tułów zrobiliśmy w kształcie jaja z żółtego kartonu. By wykonać kurczakowi skrzydełka i nóżki, każdy z rodziców odrysował rączki i stópki swojego dziecka na kartonie, które po wycięciu przykleiliśmy do tułowia. Przykleiliśmy też oczka i dziubek z kartonu oraz grzywkę z piórek. Całość prezentowała się super. By uwiecznić swoje dzieła maluchy pozowały z nimi do zdjęcia.

P1220056  P1220066

 

P1220069

Tym razem prace plastyczne trwały dość długo, ale dzieciaki bardzo się w nie angażowały. Na zabawę w kącikach zostało nam niewiele czasu, ale i tak basen z piłeczkami, kącik autkowy i lalkowy oraz miejsce do przesypywania przeszły spore oblężenie.
Oczywiście czytaliśmy też bajkę. Tym razem była to wierszowana opowieść „Kłopoty zajączka” autorstwa Barbary Sudoł.

 

P1220040

 

                       P1220083

           Na koniec zdążyliśmy jeszcze pobawić się wspólnie w rytm piosenki „Kaczuszki” i pożegnaliśmy się oczywiście gongiem. Wszystkie wykonane prace dzieciaki zabrały ze sobą do domów, by towarzyszyły ich rodzinom w czasie Świąt. My ze swej strony życzymy naszym kochanym Grupowiczom zdrowych, radosnych, wiosennych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych
:)

Saturday the 24th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates