Grządka Grupy Zabawowej

Drukuj

   Rozpoczęliśmy tradycyjnie gongiem i powitalną piosenką. Dzieciaczki oniemiały, kiedy do sali weszły przebrane bibliotekarki za babcię i dziadka. Dziadkowie się przedstawili i zaprosili wszystkich do aktywnego uczestnictwa podczas czytania wiersza.

 

P1210050

 

 

                                          P1210057

 

    Najpierw „zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie, chodził te rzepkę oglądać co dzień”, była też babcia, wnuczek, kicia i inne postacie, w które wcieliły się nasze maluchy z rodzicami. Uczestnikom bardzo spodobała się taka forma czytania książeczki.

 

P1210067

 

 

   Babcia Anna poprosiła wszystkich uczestników o pomoc w sadzeniu warzyw na grządce. Ponieważ dziadek pomieszał warzywa i każde z nich zgubiło swoją natkę, liście, szczypior lub główkę, dzieci musiały dopasować części rozsypanych warzyw.

 

P1210076

 

                                                             P1210079

 

    P1210088

 

   Kiedy uporały się z tym zadaniem, mogły „posadzić” warzywa na przygotowanych na tablicy grządkach.
   Następnym zadaniem, z którym maluchy uporały się bez trudności, było ulepienie z plasteliny marchewki i cebuli. Najwięcej radości sprawiło im ugniatanie, wałkowanie i rolowanie plasteliny oraz formowanie odpowiednich kształtów warzyw.

 

P1210101

 

 

   Nasza dziatwa miała również okazję do prawdziwego zasiania zboża, wprawdzie tylko do donicy, ale za to każdy mógł wziąć parę nasion i samodzielnie posiać w ziemi. Starszacy wiedzieli, że roślinom do życia potrzebna jest woda i słońce. Odtańczyliśmy więc deszczową piosenkę pt. „Błyskawica, grzmot” i mogliśmy iść pobaraszkować w kącikach zabaw.

 

P1210107    P1210113

 

   Po zabawie zrobiliśmy jeszcze gimnastykę do piosenki „Nóżki robią tup, tup, tup”, zaśpiewaliśmy pożegnalną piosenkę i zajęcia dobiegły końca. Maluchy świetnie sprawdziły się w rolach ogrodników.

 

Saturday the 24th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates