28 marca spotkaliśmy się po raz kolejny w ramach naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o książce Jana Grzegorczyka „Niebo dla akrobaty”. To spotkanie było zdecydowanie inne od poprzednich, gdyż naszym gościem był franciszkanin o. Piotr Kwoczała OFM.

     Ojciec Piotr sprawuje posługę duszpasterską w Hospicjum oo. Bonifratrów we Wrocławiu i przybył do nas na specjalne zaproszenie, gdyż książka, o której rozmawialiśmy pokazuje właśnie codzienne życie w hospicjum.

 

P1210679

 

     Uwaga i skupienie, z jakim klubowicze słuchali o. Piotra świadczyła o tym, że to zaproszenie było prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Na początku spotkania czytelniczki krótko opowiadały jakie emocje i refleksje wywołała w nich przeczytana książka, jak trudne były dla nich niektóre przedstawione sytuacje.

 

P1210663

 

Następnie głos zabrał o. Piotr, cudowny i ciepły człowiek, który przybliżył nam prawdziwe hospicyjne życie. Wzruszenie i łzy słuchaczy świadczyły najlepiej o tym, że nasz gość i jego słowa szczerze poruszyły nasze serca. Było też wiele pytań do o. Piotra a nawet bardzo osobistych i prywatnych refleksji.

 

P1210659

   P1210667

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następne spotkanie DKK odbędzie się 26.04.2017 r. (środa) o godz. 17.00

 

Rozmawiać będziemy o książce Olgi Rudnickiej „Granat poproszę ! ”

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !

 

Saturday the 24th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates