I znów się bawimy…

    Po raz kolejny ruszyły zajęcia Grupy Zabawowej. Tym razem nasza Grupa jest dość liczna. Tworzy ją 12 maluchów (osiem dziewczynek i czterech chłopców) oraz ich rodzice. Spotykamy się w środę o godz. 1600, by przez półtorej godziny czytać, rysować, wyklejać, tańczyć, śpiewać i jak zwykle dobrze się bawić.

P1200584

 

   Na pierwszym spotkaniu, po przywitaniu gongiem i zaznaczeniu swojej obecności naklejką na specjalnie przygotowanej liście, dzieciaki początkowo zachowywały się dość nieufnie. W końcu to dla nich nowe otoczenie i nieznane osoby. Jednak już po odśpiewaniu powitalnej piosenki i przeczytaniu bajeczki o Kanarku Karolu, poczuły się pewniej i mogliśmy się zabrać do pierwszego zadania.

 

P1200592

 

                                     P1200593


   Usiedliśmy na dywanie i każdy maluch wraz z rodzicem przygotował własny instrument, czyli grzechotkę z plastikowej buteleczki i groszku. Grzechotki zostały też ozdobione kolorowym papierem i imieniem dziecka. Gdy były już gotowe przy ich akompaniamencie zaśpiewaliśmy krótką piosenkę dla każdego dziecka.

 

P1200588

 

 

 

  A później dzieciaki rozbiegły się po wypożyczalni, by oddać się zabawie w przygotowanych dla nich kącikach: lalkowym, samochodowym, klockowym. Chętnie bawiły się też w namiocie, basenie z piłeczkami, a dziewczynki gotowały przy kuchence. Niektóre z dzieci zainteresowały się książeczkami, usiadły w kąciku i przeglądały wybrane przez siebie bajeczki.     

 

P1200603

  
   Na zakończenie znów spotkaliśmy się na dywanie gdzie śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm piosenki „Nóżki robią tup, tup, tup”. Jeszcze tylko wspólne sprzątanie, pożegnalny gong
i już musieliśmy się rozstać. Ale za tydzień znów się widzimy i znów będziemy się bawić ☺☺☺

 

Saturday the 24th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates